Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

dr n. med. Renata Gonciarz-Wilczek

Medycyna Pracy

dr n. med. Renata Gonciarz-Wilczek

  • Polski, Angielski
  • +48 32 253 27 00
  • Globiana Medical Center ul. Zabrska 17
    Katowice

Specjalizacja

Medycyna Pracy

Notatka biograficzna

Dr n. med. internista, specjalista medycyny rodzinnej i medycyny pracy. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (obecnie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych oraz tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w Klinice Chorób Wewnętrznych w GCM Katowice Ochojec pod kierownictwem Prof. Adama Misiewicza. Specjalizację z zakresu medycyny rodzinnej realizowała w Katedrze Medycyny Rodzinnej w Zabrzu, a następnie swoje kwalifikacje poszerzyła także o specjalizację z zakresu medycyny pracy, którą odbyła w Instytucie Medycyny Pracy w Sosnowcu, Łodzi oraz Instytucie Medycyny Tropikalnej w Gdyni.

Pani doktor Renata Gonciarz-Wilczek jest orzecznikiem medycyny pracy, wykonuje również wszelkie niezbędne badania, konieczne do wydania zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów (wszystkie kategorie).

Pani doktor w leczeniu ma indywidualne podejście do każdego pacjenta, a profilaktyka chorób według niej jest podstawą zdrowia pacjentów. Swoje diagnozy opiera na dogłębnym wywiadzie medycznym, wykorzystując najnowszą wiedzę i diagnostykę. Dobry kontakt z pacjentem jest dla niej niezwykle istotny, gdyż pozwala jak najlepiej zbadać stan zdrowia chorego i ustalić optymalne dla niego leczenie. 

Edukacja

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,

Specjalizacja z zakresu chorób wewnętrznych,
Specjalizacja z zakresu medycyny rodzinnej,
Specjalizacja z zakresu medycyny pracy.

Zabiegi ginekologiczne w Centrum Medycznym Globiana
W ramach Oddziału Chrurgii Jednego dnia wykonywane są m.in. zabiegi: - Abrazji frakcjonowanej kanału szyjki i jamy macicy w znieczuleniu ogólnym - histeroskopii diagnostycznej i zabiegowej - konizacji szyjki macicy... i wiele innych