Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

Poradnia POZ

Poradnia POZ w ramach umowy z NFZ

W Centrum Medycznym Globiana działa również Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej  w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Świadczenia POZ udzielane są osobom, które dokonały wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej POZ. Świadczeń POZ udzielamy w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, zgodnie z naszym harmonogramem pracy. 

Co zyskujesz zapisując się do lekarza rodzinnego w Globiana Medical Center?

 • Fachowa opieka lekarsko-pielęgniarska w nowoczesnym, przyjaznym wnętrzu
 • Najnowocześniejszy sprzęt medyczny
 • Wygodne umawianie wizyt (telefonicznie, online)
 • Bezpłatny parking dla Pacjentów
 • Dedykowany pokój Rodzica z Dzieckiem w Strefie POZ
 • Wygodne Strefy Ciszy
 • Dostęp do szerokiej oferty badań laboratoryjnych (w tym genetycznych), szczepień, diagnostyki obrazowej w tej samej lokalizacji

Poradnia POZ

Darmowa poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Aby skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej w Przychodni POZ Globiana, należy złożyć deklarację wyboru lekarza i pielęgniarki. Każda ubezpieczona osoba ma prawo do wyboru lekarza rodzinnego i pielęgniarki, a kobiety mają dodatkowo możliwość wyboru położnej.

 

Instrukcja składania deklaracji:

 1. Wydrukuj i wypełnij deklarację wyboru lekarza/pielęgniarki/położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
 2. Wypełnioną deklarację złóż w Rejestracji Centrum Medycznego Globiana i korzystaj z bezpłatnej opieki zdrowotnej w ramach umowy z NFZ.

Jeśli nie masz możliwości wydrukowania deklaracji, dokumenty te w wersji papierowej są także dostępne w Rejestracji naszego Centrum Medycznego. Chętnie pomożemy w ich poprawnym wypełnieniu.

 

Dokonując wyboru lekarza POZ Twój adres zameldowania nie ma znaczenia – w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej nie obowiązuje rejonizacja.

 

Pacjent może bezpłatnie wybrać placówkę POZ i lekarza, pielęgniarkę oraz położną dwa razy w roku. Trzecia zmiana będzie wiązała się z kosztami w wysokości 80 zł.

 

Pobierz wzór deklaracji:

Lekarze rodzinni przyjmujący w ramach NFZ w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Centrum Medycznym Globiana

 • Bardzo sympatyczny i kompetentny lekarz. Chciał pomóc i pomógł. Żałuję, że tak długo męczyłam się z moją dolegliwością. Dziękuję.

  Agnieszka
  ZnanyLekarz.pl

W zakresie tej opieki pacjenci mogą skorzystać ze świadczeń zdrowotnych, profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych z zakresu medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych, pediatrii.
Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej to kluczowy element naszej misji, zapewniając pacjentom dostęp do profesjonalnej opieki medycznej w centrum Katowic.

W Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Globiana nie tylko leczymy, ale także edukujemy. Dostarczamy informacji dotyczących profilaktyki, zdrowego stylu życia i dbania o własne zdrowie. Naszym celem jest zapobieganie chorobom i wspieranie zdrowego trybu życia. Dbamy o to, aby Twoja opieka była kompleksowa. Lekarze rodzinni współpracują ze specjalistami medycznymi pracującymi w Globiana Medical Center, dzięki czemu możemy w razie potrzeby szybko skierować Cię do odpowiednich ekspertów.

FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

Jacy lekarze przyjmują w ramach poradni POZ?

W poradni POZ w Globiana Medical Center pracują specjaliści z dziedzin medycyny rodzinnej, interniści, pediatrzy.

Co znaczy wyrażenie "lekarz pierwszego kontaktu"?

Specjaliści pracujący w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej często nazywani są lekarzami pierwszego kontaktu, ponieważ są to lekarze z którym pacjent ma kontakt w pierwszej kolejności w przypadku chęci zasięgnięcia pomocy lub porady medycznej. Specjaliści z Poradni POZ udzielają pierwszych porad i diagnoz, wskazując ewentualną konieczność wizyt u innych specjalistów.

Czy Poradnia POZ w Globiana Medical Center jest darmowa?

Tak, Podstawowa Opieka Zdrowotna w Centrum Medycznym Globiana jest darmowa w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oznacza to, że każda osoba, która ma ubezpieczenie może zadeklarować chęć przystąpienia do poradni. Można to zrobić przez internet lub osobiście w Rejestracji naszego Centrum Medycznego.

Szukasz terminu do lekarza?
Komercyjne Centrum Infekcyjne SOS jest czynne w soboty od 9.00 do 13.00
W Globiana Medical Center przyjmujemy Pacjentów także w weekend!