Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

Poradnia chirurgii naczyniowej

Chirurg naczyniowy Katowice

Poradnia chirurgii naczyniowej

Chirurgia naczyniowa zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń w obrębie naczyń obwodowych, a więc zarówno żył, tętnic, jak i naczyń limfatycznych. Naczynia obwodowe pełnią w organizmie człowieka bardzo ważną rolę. Docierają bowiem do każdego z jego zakątków, doprowadzając krew do różnych narządów wewnętrznych lub ją z nich odprowadzając. Chirurg naczyniowy zajmuje się w zasadzie wszystkimi tętnicami w organizmie człowieka za wyjątkiem tętnic sercowych (tymi zajmuje się już kardiolog). W kręgu jego zainteresowań znajdują się więc tętnice kończyn dolnych, tętnice brzuszne, biodrowe czy szyjne.

Leczymy i diagnozujemy m.in.:

 • niewydolność żylna
 • żylaki kończyn
 • zakrzepowe zapalenie żył
 • owrzodzenia troficzne kończyn dolnych
 • miażdżycowe niedokrwienie kończyn dolnych
 • niedokrwienie mózgu o podłożu naczyniowym
 • tętniaki aorty
 • zaburzenia czucia w kończynach dolnych
 • mrowienia i drętwienia kończyn dolnych
 • zaczerwienienia skóry kończyn dolnych
 • puchnięcia kończyn dolnych
 • uczucia ciężkości nóg

Wykonujemy również diagnostykę ultrasonograficzną naczyń krwionośnych oraz iniekcję substancji powodującej zamknięcie naczynia. Dzięki doświadczeniu lekarzy i nowoczesnym metodom diagnostycznym, poradnia chirurgii naczyniowej zapewnia skuteczne leczenie chorób naczyniowych.

Chirurdzy naczyniowi w Centrum Medycznym Globiana

dr n. med. Dymitr Żaworonkow

dr n. med. Dymitr Żaworonkow

Chirurg onkolog/Flebolog/Proktolog
 • Trafiłam na usg żył do Pana doktora z polecenia znajomej której pomógł z problemem żylaków. Od dwóch lat borykam się ze szpecącymi moje nogi żylakami i dopiero szczegółowa diagnostyka u doktora i zaproponowane przez niego leczenie uwolniło mnie w końcu od tego problemu. Wizyta w bardzo miłej atmosferze, doktor sympatyczny i rzeczowy. Serdecznie polecam!

  Karolina
  ZnanyLekarz.pl
 • Wizyta rozpoczęła się punktualnie, Pan Doktor cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania. Podczas badania USG dokładnie opisywał co widzi na monitorze. Wdrożone leczenie, czekam na efekty. Polecam serdecznie

  KST
  ZnanyLekarz.pl
 • Umówiłem się na konsultacje do Pana doktora, terminy bardzo dobre. Sama konsultacja profesjonalna, doktor wyczerpująco podchodzi do tematyki tłumaczenia różnych możliwości diagnostyki a wiem ze potrafię być upierdliwym pacjentem. Duża wiedza doktora, polecam

  M.S.
  ZnanyLekarz.pl
 • Pan doktor bardzo szczegółowo dokonuje badania USG i żył i tętnic w przyjaznej, niekrępującej atmosferze. Dodatkowo, udzielił wyczerpujących wyjaśnień co do wyników badania i udzielił praktycznych porad jak radzić sobie z dolegliwościami w przyszłości.

  MZ
  ZnanyLekarz.pl

Umów wizytę

Zadzwoń i przekonaj się, jak szybko może przyjąć Cię lekarz w Centrum Medycznym Globiana!
Zadzwoń: +48 32 253 27 00

  FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

  Jakie choroby są diagnozowane i leczone w poradni chirurgii naczyniowej?

  W poradni chirurgii naczyniowej diagnozuje się i leczy m.in. żylaki kończyn dolnych, miażdżycę, chorobę Raynauda, tętniaki, zawał serca, chorobę zakrzepowo-zatorową, przepuklinę brzuszną i niedokrwistość kończyn dolnych.

  Jak umówić wizytę w poradni chirurgii naczyniowej?

  Możesz umówić się na pasujący Tobie termin poprzez Portal Pacjenta lub telefonicznie +48 32 253 27 00

  Jakie są najczęstsze zabiegi wykonywane w poradni chirurgii naczyniowej?

  Najczęstsze zabiegi wykonywane w poradni to m.in. operacje przepuklin, chirurgiczne usuwanie żylaków, leczenie choroby zakrzepowo-zatorowej oraz operacje naczyniowe z zastosowaniem stentów lub pomostów.

  Czy zabiegi w poradni chirurgii naczyniowej są bolesne?

  Zabiegi wykonywane w poradni chirurgii naczyniowej są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, co minimalizuje odczuwanie bólu.

  Czy w Globiana Medical Center można wykonać USG Doppler (badanie naczyń obwodowych)

  Tak, w Centrum Medycznym Globiana w Katowicach wykonujemy USG naczyń obwodowych (żył i/lub tętnic).

  Czy Globiana posiada Oddział Chirurgii oferujący zabiegowe leczenie żylaków?

  W Globiana Medical Center funkcjonuje Oddział Chirurgii Jednego Dnia. W ramach naszego szpitala oferujemy leczenie zabiegowe żylaków.

  Zabiegi ginekologiczne w Centrum Medycznym Globiana
  W ramach Oddziału Chrurgii Jednego dnia wykonywane są m.in. zabiegi: - Abrazji frakcjonowanej kanału szyjki i jamy macicy w znieczuleniu ogólnym - histeroskopii diagnostycznej i zabiegowej - konizacji szyjki macicy... i wiele innych