Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

Poradnia chirurgiczna

Poradnia chirurgiczna - chirurg Katowice

Poradnia chirurgiczna

W Poradni Chirurgii Ogólnej pacjenci otrzymują świadczenia z zakresu diagnostyki oraz leczenia schorzeń wymagających interwencji chirurgicznych. W Poradni prowadzone są ponadto porady lekarskie i konsultacje kwalifikacyjne przed zabiegami operacyjnymi, a także konsultacje kontrolne po zabiegach

Poradnia chirurgiczna proponuje szeroki zakres świadczeń z zakresu chirurgii ogólnej i urazowej.

W przypadku urazu możliwe jest natychmiastowe wykonanie zdjęcia RTG co znacznie przyspiesza diagnozę np. złamania, zwichnięcia czy stłuczenia i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Przeprowadzamy drobne zabiegi operacyjne w trybie ambulatoryjnym z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego:

 • diagnozujemy choroby wymagające interwencji chirurgicznej
 • zszywamy rany
 • usuwamy szwy
 • usuwamy ciała obce
 • usuwamy znamiona
 • usuwamy kleszcze
 • oczyszczamy rany
 • usuwamy wrastające paznokcie

W trakcie wizyty nasi lekarze przekazują niezbędne informacje o schorzeniach, przebiegu ich leczenia oraz koniecznych badaniach i zabiegach, które należy wykonać.

Chirurdzy w Globiana Medical Center

Najbliższe terminy - poradnia chirurgiczna Katowice

 • Bardzo miły i sympatyczny lekarz a co ważniejsze bardzo profesjonalny. Pan doktor przedstawił bardzo rzeczowo metodę leczenia, wyjaśniając wszystkie moje wątpliwości. Dziękuję i polecam Pana doktora.

  Agata
  ZnanyLekarz.pl
 • Lekarz sympatyczny, pacjent nie czuje się skrępowany, a to jest najważniejsze . Termin można powiedzieć niezwłoczny.

  RD
  ZnanyLekarz.pl
 • Pani Doktor duża cierpliwością i zaangażowaniem wyjaśniła mi wszystko na wizycie. Wiedza, doświadczenie, zaangażowanie, empatia, życzliwość – wszystkie cechy bardzo dobrego lekarza. W trakcie badania które wykonała Pani Doktor delikatnie czułam się komfortowo. Z pewnością polecam wszystkim

  Agnieszka CS
  ZnanyLekarz.pl

W zakresie konsultacji chirurg:

 • przeprowadza wywiad i badanie przedmiotowe
 • stawia rozpoznania
 • udziela zaleceń lekarskich
 • przepisuje leki
 • wystawia skierowania na badania, konsultacje, hospitalizacje
 • wystawia zwolnienia lekarskie

Na wizycie lekarz może wykonać bądź zlecić wykonanie: badanie per rectum, USG, oczyścić i zszyć ranę, zdjąć szwy, założyć opatrunek, usunąć czyraka lub drobnego ropnia z powłok skórnych, usunąć ciało obce

Umów wizytę

Zadzwoń i przekonaj się, jak szybko może przyjąć Cię lekarz w Centrum Medycznym Globiana!
Zadzwoń: +48 32 253 27 00

  FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

  Jakie usługi oferuje poradnia chirurgiczna?

  Podstawowe usługi oferowane w poradniach chirurgicznych to: diagnostyka chorób chirurgicznych, kwalifikacja do zabiegu, zabiegi chirurgiczne, opieka przed i pooperacyjna oraz porady dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki.

  Jak się przygotować do wizyty w poradni chirurgicznej?

  Przed wizytą w poradni chirurgicznej warto przygotować wszystkie dokumenty medyczne, z którymi się dysponuje. Dobrze jest także poinformować lekarza o zażywanych lekach, chorobach przewlekłych czy innych dolegliwościach.

  Czy zabiegi wykonywane w poradni chirurgicznej są bezpieczne?

  Tak, zabiegi wykonywane w poradni chirurgicznej w Globiana Medical Center w Katowicach są wykonywane przez doświadczonych specjalistów z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

  Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

  Czas rekonwalescencji po zabiegu zależy od rodzaju operacji oraz indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Lekarz zawsze udzieli informacji na ten temat podczas konsultacji.

  Czy zabiegi chirurgiczne bolą?

  Nie, stosowane jest zawsze odpowiednie znieczulenie. Może to być znieczulenie miejscowe lub znieczulenie ogólne (pełne)

  Jakie są wskazania do wizyty u chirurga?

  Jeżeli chcemy dokonać jakiegoś zabiegu (np.: usunięcie pieprzyków, kaszaków, kurzajek, wrastającego paznokcia etc.), uzyskanie dodatkowej opinii (analiza wskazań do operacji), zdjęcie lub oczyszczenie szwów czy też problemy ortopedyczne jak cieśń nadgarstka.

  Kiedy warto skonsultować się z chirurgiem ogólnym?

  Jeśli masz problemy zdrowotne wymagające interwencji chirurgicznej lub potrzebujesz oceny chirurgicznej, warto umówić się na wizytę u chirurga ogólnego.

  Jakie są możliwości leczenia po wizycie u chirurga ogólnego?

  Chirurg ogólny może zaproponować różne metody leczenia, włącznie z leczeniem farmakologicznym, zabiegami chirurgicznymi lub innymi terapiami, w zależności od Twojego stanu zdrowia.

  Zabiegi ginekologiczne w Centrum Medycznym Globiana
  W ramach Oddziału Chrurgii Jednego dnia wykonywane są m.in. zabiegi: - Abrazji frakcjonowanej kanału szyjki i jamy macicy w znieczuleniu ogólnym - histeroskopii diagnostycznej i zabiegowej - konizacji szyjki macicy... i wiele innych