Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

Poradnia alergologiczna

Poradnia alergologiczna

Alergia jest obecnie najczęściej występującym schorzeniem wśród społeczeństwa, może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, nieleczona może prowadzić do rozwoju chorób współtowarzyszących. Dlatego tak ważna jest szybka i skuteczna pomoc alergologa.
Kichanie, katar, świąd okolic oczu, obrzęk śluzówki nosa, pokrzywki, przewlekły kaszel i duszności – to jedne z wielu popularnych objawów, które wskazują, że może być konieczna wizyta u alergologa. Bardzo często zdarza się jednak, że towarzyszą nam objawy, które z pozoru nie przypominają alergii, takie jak na przykład: przewlekłe bóle brzucha, nawracający trądzik lub choroby naskórka.
Kluczowym zadaniem alergologa jest indywidualne podejście do Pacjenta. Szczegółowy wywiad połączony z odpowiednimi badaniami i wiedzą specjalisty mogą w znaczącym stopniu pomóc choremu w walce z alergią o nieznanym pochodzeniu.

Poradnia alergologiczna w Globiana Medical Center zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak m.in.::

  • atopowe zapalenie skóry
  • astma oskrzelowa
  • pokrzywka
  • nadwrażliwość na pokarmy
  • wypryski kontaktowe (tzw. ezgemy)
  • alergiczny nieżyt nosa i zapalenie spojówek

Dobry alergolog i szczegółowe badania to klucz do sukcesu. Jeżeli poszukujesz doświadczonego specjalisty, zapraszamy do naszej nowej poradni alergologicznej. Pamiętaj, aby nie ignorować żadnych objawów, nawet tych, które z pozoru mogą wydawać się nieistotne. Zadbaj o swoje zdrowie.

Alergolodzy w Globiana Medical Center:

  • W mojej ocenie pan doktor Brewczyński to bardzo dobry alergolog. Zawsze cierpliwie mnie wysłuchał, wszystko wytłumaczył, a co najważniejsze widzę skuteczność zaleconej terapii. Na uznanie zasługuje wzorowe podejście do pacjenta.

    S.G.
    ZnanyLekarz.pl

Umów wizytę

Zadzwoń i przekonaj się, jak szybko może przyjąć Cię lekarz w Centrum Medycznym Globiana!
Zadzwoń: +48 32 253 27 00

    FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

    Jakie choroby leczy alergolog?

    Alergolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych, takich jak alergiczny nieżyt nosa, astma, atopowe zapalenie skóry, alergie pokarmowe, obrzęk naczynioruchowy czy reakcje alergiczne na leki.

    Jak przygotować się do wizyty w poradni alergologicznej?

    Przed wizytą w poradni alergologicznej warto pamiętać o przyniesieniu aktualnych wyników badań, listy przyjmowanych leków oraz informacji o swoim dotychczasowym stanowisku alergicznym.

    Czy testy skórne są bolesne?

    Testy skórne mogą powodować lekkie dyskomforty w postaci swędzenia lub pieczenia skóry, ale zazwyczaj nie są bolesne i są dobrze tolerowane przez większość pacjentów.

    Czy muszę być na czczo przed planowanym badaniem?

    Nie, spożywanie posiłków oraz napojów przed badaniem nie wpływa na poziom specyficznych IgE we krwi.

    Czy po silnej reakcji alergicznej np. wstrząsie anafilaktycznym mogę od razu wykonać badanie na alergię z krwi?

    Nie. Po silnej reakcji alergicznej należy odczekać ok. 4-6 tygodni. Jeśli badanie zostanie przeprowadzone zbyt szybko, wynik pomimo ewidentnej alergii może być negatywny.

    Dlaczego mam wynik pozytywny (≥ klasa 1), a nie mam objawów alergii?

    Nie każdy wynik pozytywny świadczy o alergii. Sytuację, w które dochodzi u pacjenta do produkcji specyficznych przeciwciał IgE bez objawów alergii nazywamy uczuleniem. Termin uczulenie nie jest tożsamy z alergią.

    Czy testy serologiczne są lepsze od testów skórnych?

    Testy skórne to podstawowe narzędzie diagnostyczne lekarza alergologa, jednak w niektórych przypadkach nie jest możliwe ich wykonanie. Wówczas metodą z wyboru stają się testy serologiczne.

    W jakich przypadkach nie można wykonać testów skórnych?

    przyjmowanie przez pacjenta leków przeciwhistaminowych – ryzyko wyniku fałszywie negatywnego w teście skórnym. Leki przeciwhistaminowe nie wpływają na wynik w testach serologicznych,

    bezpieczeństwo pacjenta – ryzyko reakcji uogólnionych po kontakcie z alergenem, nieodpowiednie dla kobiet w ciąży i pacjentów, którzy obawiają się testów lub w przeszłości wystąpiły u nich silne reakcje po kontakcie z alergenem np. jadem owadów,

    diagnostyka alergii pokarmowych – testy skórne zasadniczo nie powinny być wykonywane przy podejrzeniu alergii pokarmowych,

    choroby skóry – które fizycznie uniemożliwiają wykonanie testów skórnych u pacjenta i ich interpretację (AZS, dermografizm)

    wiek pacjenta – obniżona reaktywność skóry u małych dzieci (poniżej 5 r.ż.) i osób starszych

    Kolonoskopia, gastroskopia w globianie
    Najbliższe terminy:
    • 30.04 wtorek - gastroskopia bez znieczulenia
    • 06.05 poniedziałek - gastroskopia
      i kolonoskopia
    • 14.05 wtorek - gastroskopie ze znieczuleniem i bez znieczulenia
    • 18.05 sobota - kolonoskopia, gastroskopia + kolonoskopia