Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

Poradnia gastroenterologiczna

Poradnia gastroenterologiczna

Gastrolog, znany inaczej jako gastroenterolog, to lekarz, który zajmuje się układem pokarmowym i chorobami z nim związanymi. Są to choroby żołądka, jelit, przełyku, wątroby, dróg żółciowych i trzustki. Do chorób leczonych przez gastrologa należą niezbyt groźne choroby, m.in. zgaga, wrzody, niestrawność, ale także poważne choroby takie jak nowotwory oraz przewlekłe choroby jelit.
W Globiana Medical Center pacjent otrzyma kompleksową opiekę medyczną w zakresie chorób przewodu pokarmowego. W skład podstawowych usług świadczonych w naszym centrum wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne.

Leczymy i diagnozujemy m.in.:

 • Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
 • Choroba refluksowa przełyku
 • Choroby trzustki (np. zapalenie trzustki)
 • Choroby wątroby (np. wirusowe zapalenie wątroby, marskość wątroby)
 • Choroby zapalne jelit (np. choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego)
 • Celiakia (choroba trzewna)
 • Kamica żółciowa
 • Nietolerancja laktozy

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. W trakcie wizyty lekarz może zapytać o objawy, okoliczności ich występowania, lokalizację i charakter bólu, dietę, przyjmowane leki, współistniejące choroby i przebyte operacje, dlatego warto zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną.

Gastrolog przyjmujący w Centrum Medycznym Globiana:

Najbliższe terminy wizyt - poradnia gastroenterologiczna Katowice

 • Była to moja pierwsza wizyta, ale po wykonaniu badań i zobaczeniu jak zareaguje na leki, z chęcią wrócę. Pan Paweł ma wspaniałe podejście do pacjenta co pozwala na swobodną atmosferę w gabinecie. Posiada tą lekarską dociekliwość, ciekawość świata oraz pacjenta i tego co go trapi. Wizyta była z tych dłuższych, a zleciała jak z przyjacielem. Czułem że ktoś właściwie chce żebym był zdrowy. Pan Paweł ma po prostu klasę, polecam.

  Jarosław
  ZnanyLekarz.pl
 • Wspaniały Człowiek ! Wspaniały i empatyczny Lekarz ! Przyjemny, Uprzejmy, Zaangażowany ! Celowo pisze z wielkiej litery, bo ten Człowiek zasługuje na ogromne uznanie ! Z całego serca polecam, żeby każdy miał choć raz możliwość spotkania takiego Lekarza na swojej drodze ! Życzymy Panu Doktorowi samych sukcesów i oczywiście wszystkiego dobrego !

  Ula z Córka
  Google.pl
 • Niesamowity lekarz. Świetny kontakt z pacjentem. Odpowiedział wyczerpująco na wszystkie moje pytania i rozwiał wątpliwości. Przeprowadził wnikliwy wywiad i złecił badania kontrolne. Polecam z całego serca.

  Mateusz
  Google.pl
 • Bardzo polecam Pana doktora, wizyta przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, wszystko zostało szczegółowo objaśnione. 🙂

  NM
  Google.pl

FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

Jakie choroby leczy się w poradni gastroenterologicznej?

W poradni diagnozuje się i leczy choroby przewodu pokarmowego, w tym choroby żołądka, jelit, trzustki, wątroby i dróg żółciowych.

Jakie są objawy, które powinny skłonić do wizyty w poradni gastroenterologicznej?

Do najczęstszych objawów chorób przewodu pokarmowego należą bóle brzucha, zgaga, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, krwawienia z przewodu pokarmowego i utrata masy ciała.

Jakie leki mogą być przepisywane w poradni gastroenterologicznej?

W zależności od choroby, lekarz może przepisać różne leki, w tym preparaty przeciwbólowe, leki zmniejszające kwasowość żołądka, leki przeciwwymiotne, enzymy trawienne i probiotyki.

Czy w Poradni gastroenterologicznej pracuje lekarz gastrolog?

Tak, w poradni gastroenterologicznej pracują specjaliści gastroenterolodzy, zwani też gastrologami. Są to lekarze specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu pokarmowego, w tym chorób żołądka, jelit, trzustki, wątroby i dróg żółciowych. Dzięki temu pacjenci mogą uzyskać fachową opiekę medyczną w zakresie chorób przewodu pokarmowego.

Jak przygotować się do konsultacji u gastrologa?

Podczas wizyty u gastrologa należy mieć ze sobą wyniki wszystkich wykonanych wcześniej badań, wypisy ze szpitala itp

Zabiegi ginekologiczne w Centrum Medycznym Globiana
W ramach Oddziału Chrurgii Jednego dnia wykonywane są m.in. zabiegi: - Abrazji frakcjonowanej kanału szyjki i jamy macicy w znieczuleniu ogólnym - histeroskopii diagnostycznej i zabiegowej - konizacji szyjki macicy... i wiele innych