Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

lek. Tomasz Buczyński

lek. Tomasz Buczyński

Pediatra

lek. Tomasz Buczyński

Leczone choroby

Profilaktyka i leczenie pacjentów do ukończenia 18-go roku życia

Notatka biograficzna

Od 1992 roku lek. Tomasz Buczyński pracuje w charakterze lekarza pediatry w lecznictwie ambulatoryjnym (Poradnia D i D1, Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej). Karierę rozpoczął w latach 1992-1997 na Oddziale Pediatrii Szpitala Miejskiego w Gliwicach przy ul. Radiowej, z kolei w latach 1992-2011 pracował jako lekarz dyżurny w różnych okresach na Oddziale Fizjologii Noworodka, Oddziale Wcześniaków, Oddziale Patologii Noworodka z Pododdziałem Intensywnej Opieki Noworodkowej, Oddziale Niemowlęcym, Oddziale Biegunkowym dla Niemowląt, Oddziale Dzieci Starszych, Pogotowiu Ratunkowym Pediatrycznym, Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej.

Lek. Tomasz Buczyński był dwukrotnie nominowany do nagrody Hipokratesa dla najlepszego pracownika ochrony zdrowia w woj. śląskim w zakresie lekarz pediatra.

Doktor Buczyński jest niebędącym w służbie czynnej Porucznikiem – oficerem rezerwy VI batalionu powietrzno-desantowego w Gliwicach.

Edukacja - lek. Tomasz Buczyński

Śląska Akademia Medyczna w Zabrzu, Wydział Lekarski (1992 r.),

Specjalizacja I stopnia w zakresie pediatrii (1996 r.).

Zabiegi ginekologiczne w Centrum Medycznym Globiana
W ramach Oddziału Chrurgii Jednego dnia wykonywane są m.in. zabiegi: - Abrazji frakcjonowanej kanału szyjki i jamy macicy w znieczuleniu ogólnym - histeroskopii diagnostycznej i zabiegowej - konizacji szyjki macicy... i wiele innych