Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

Twój Salon Optyczny w Katowicach

zbadaj wzrok, dobierz oprawy i okulary - w jednym miejscu!

Doświadczeni okuliści i optometryści

zapewniają wsparcie i doradztwo, które pozwolą poprawić Twoje widzenie i podkreślą Twój styl.

Salon Optyczny Globiana jest miejscem, w którym poza wyborem oprawek klient może uzyskać wiele cennych wskazówek i porad dotyczących korekcji wad wzroku oraz użytkowania okularów i  soczewek kontaktowych. Wykfalifikowani doradcy pomogą w wyborze odpowiednich opraw dopasowanych do typu urody i kształtu twarzy. Posiadamy szeroką ofertę szkieł okularowych dedykowanych dla pracowników biurowych, kierowców, sportowców, osób wymagających korekcji progresywnej oraz dzieci. Dysponujemy dużą, oryginalną kolekcją okularów od niżowych projektanów, które nie są dostępne w innych salonach optycznych.

Salon Optyczny Globiana

miejsce, w którym kompleksowo zadbamy o Twój wzrok

Gabinet optometryczny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt do badania wzroku. Umożliwia to precyzyjny dobór korekcji okularowej oraz soczewek kontaktowych. Badanie wykonują wykfalifikowani optometryści.

Odważne rozwiązania czy klasyczna stylistyka?

W Globiana Medical Center możesz wybrać okulary dostosowane do Twoich preferencji.

Twoje oczy zasługują na najlepszą opiekę, a Ty zasługujesz na wyjątkowe okulary. W Globiana Medical Center spełniamy obie te potrzeby, oferując Ci szeroki wybór okularów, które pozwolą Ci zwalczać Twoją wadę wzroku, jak i podkreślą Twój indywidualny styl.

Niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczne i subtelne oprawy, czy może bardziej awangardowe i designerskie modele, w naszym Centrum znajdziesz idealne okulary dla Ciebie.

Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać okulary, które idealnie dopasują się do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, do komputera lub do czytania – mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Umów wizytę

Zadzwoń i przekonaj się, jak szybko może przyjąć Cię lekarz w Centrum Medycznym Globiana!
Zadzwoń: +48 32 253 27 00

  FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

  Kim jest okulista?

  Okulista to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu.  Zajmuje się przeprowadzaniem badań wzroku, diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu, przepisywaniem leków, prowadzeniem operacji oczu. Posiada wykształcenie medyczne i ma uprawnienia, aby przepisać leki oraz przeprowadzić operację oczu, np. w związku z potrzebą usunięcia ciała obcego z oka.

  Kim jest optometrysta?

  Optometrysta to specjalista zajmujący się badaniem wzroku i przepisywaniem okularów i soczewek kontaktowych. Zajmuje się przeprowadzaniem podstawowych badań wzroku, doborem okularów i soczewek kontaktowych. Doradzi także w wyborze odpowiednich opraw okularowych, które będą pasowały do Twojego kształtu twarzy.

  Kim jest ortoptysta?

  Ortoptysta to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń widzenia związanymi z ruchami gałek ocznych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń widzenia związanych z ruchami gałek ocznych, prowadzeniem terapii wzrokowej.

  Kiedy mogę zbadać wzrok?

  Salon Optyczny Globiana jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 18. Dzięki temu każdego dnia możliwe jest przeprowadzenie badań przez Optometrystę w celu doboru odpowiednich
  okularów korekcyjnych.

  Jakie szkła znajdują się ofercie Salonu Optycznego Globiana?

  W Salonie Optycznym Globiana dostępne są soczewki okularowe dedykowane do pracy biurowej, dla
  kierowców, soczewki progresywne i relaksacyjne, a także soczewki okularowe i kontaktowe do korekcji
  krótkowzroczności u dzieci.

  Spędzam dużo czasu przed komputerem. Czy sprzedajecie okulary z filtrem światła niebieskiego?

  Oczywiście! Dla osób spędzających dużo czasu przed ekranem komputera dostępne są okulary z filtrem światła niebieskiego, które mogą zredukować dolegliwości takie jak pieczenie, zaczerwienienie czy suchość oczu.

  Oprawy jakich marek są dostępne w Salonie Optycznym Globiana?

  W ofercie Optyka Globiana znajdują się oprawy okularowe takich marek jak:

  • Harley Davidson
  • T-Charge
  • Blackfin
  • Zen
  • Nos
  • Woodys
  • Ana Hickman
  • Puccini
  • Moonlight
  • Sonata
  • Prime
  • Succes

  Czy muszę wcześniej umawiać się na wizytę u optometrysty?

  Wizyty o optometrysty nie trzeba umawiać, ale polecamy zadzwonić wcześniej, aby ustalić dostępność specjalisty.

  Zabiegi ginekologiczne w Centrum Medycznym Globiana
  W ramach Oddziału Chrurgii Jednego dnia wykonywane są m.in. zabiegi: - Abrazji frakcjonowanej kanału szyjki i jamy macicy w znieczuleniu ogólnym - histeroskopii diagnostycznej i zabiegowej - konizacji szyjki macicy... i wiele innych