Pon. - pt. 8:00 - 20:00; sob. 9:00 - 13:00 +48 32 253 27 00

Chirurg onkolog

dr n. med. Karolina Donocik

Specjalista chirurgii plastycznej, chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej.

Leczone choroby

Choroby hematologiczne
Białaczka
Niedokrwistość
Hemofilia
Małopłytkowość

Certyfikaty

 • Najlepsza jakość
  ZnanyLekarz.pl, 2019
 • Najlepsza jakość
  ZnanyLekarz.pl, 2021

Godziny przyjęć

 • +48 32 253 27 00O godziny przyjęć dr n. med. Karolina Donocik zapytaj na infolinii

Notatka biograficzna

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Wydziale Lekarskim, gdzie ukończyła również studia doktoranckie, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jest również członkiem fundacji OKO W OKO Z RAKIEM, co pozwala stale edukować pacjentów i pomagać w trudnych momentach leczenia.
Nieustannie zgłębia swoją wiedzę i doświadczenie na licznych międzynarodowych i krajowych konferencjach, warsztatach i stażach. Odbyła między innymi staże zagraniczne w: The Ohio State University Hospitals w Columbus – Dr W. Scott Melvin, Helios Klinikum Bad Saarow – Dr Marek Budner, Universitӓts-Frauenklinik Greifswald – prof. Ralf Ohlinger, Sana Kliniken Dusseldorf – prof. Christopher Andree, Sloan Memorial Kettering Cancer New York –prof. Babak Mehrara, Beverly Hills Center for Plastic & Laser Surgery Los Angeles -Dr Ben Talei. Jest autorem i współautorem polskich i zagranicznych artykułów, jak również współautorem książek: O Sztuce Chirurgii Rekonstrukcyjnej oraz Chirurgii Onkologicznej.
Od wielu lat jej pasją i fascynacją jest chirurgia piersi. Wykonuje wszystkie rodzaje zabiegów dotyczące gruczołu piersiowego: mastektomie z jednoczasową rekonstrukcją, powiększanie piersi, podniesienie piersi, redukcję piersi, symetryzację piersi, rekonstrukcję piersi z wykorzystaniem materiałów sztucznych jak i tkanek własnych.
Praca w wiodącym ośrodku onkologicznym w Polsce zainspirowała ją do opracowania i wdrożenia w Polsce metod chirurgicznego leczenia obrzęku chłonnego. Z powodzeniem wykonuje leczenie obrzęków limfatycznych metodami ablacyjnymi (liposukcja, redukcja tkanek) jak i rekonstrukcyjnymi: zespolenia limfatyczno-żylne, transfer węzłów chłonnych, kombinowane operacje rekonstrukcji piersi płatem DIEP z przeniesieniem węzłów chłonnych.
Dodatkowo wykonuje zabiegi dermatochirurgiczne, plastykę brzucha, liposukcję i lipomodeling.
Autorka i współautorka publikacji naukowych z zakresu podstawowych nauk biomedycznych, chirurgii ogólnej, onkologicznej i rekonstrukcyjnej. Uczestniczka wielu krajowych i zagranicznych szkoleń i konferencji z zakresu chirurgii plastycznej, onkologicznej i rekonstrukcyjnej.
Wyróżniona złotym certyfikatem dla „firmy godnej zaufania” za nieposzlakowaną opinię, etykę, rzetelność i przyjazne podejście do pacjentów.

Edukacja

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

 

Kolonoskopia, gastroskopia i laparoskopia w globianie
Najbliższe terminy:
 • 16.04 wtorek - gastroskopie
 • 20.04 sobota - laparoskopie
 • 22.04 poniedziałek - gastroskopie i kolonoskopie
 • 30.04 wtorek - gastroskopie
 • 11.05 sobota - gastroskopie i kolonoskopie